Home / Kommercielle kontakter

Kommercielle kontakter

Herunder finder du listen med de kommercielle virksomheder, der producerer eller forhandler modeltog samt tilbehør og værktøjer til modeltog, som DMJU har kontakt til og normalt sender relevante informationer til.

Forudsætningen for at være på listen er, at virksomheden er MOMS registreret og dermed har et SE nummer.

Anmodning om optagelse af nye firmaer til listen, sendes til formanden. formand@dmju.dk

Sponsor:

Sjælland:

Kystbanen: www.kystbanen-online.dk  –  post@kystbanen.dk

CMT: salg@cmthobby.dk –  http://cmthobby.dk/

Togcenter Gentofte: www.togcenter.dk  –  togcenter@togcenter.dk

Nettog: www.shop.nettog.dk  –  salg@nettog.dk

Fyn:

Fyns-Modeltog & Danske-Loksounds: www.danske-loksounds.dk  –  Danske-Loksounds@hotmail.com

Beto Hobby: http://beto-hobby.dk/shop/ – beto_hobby@hotmail.com 

Jylland: 

Hobby Kæden: www.hobbykaeden.dk  –  Ken_G_rosa@hotmail.com

Felix Team: http://felixteam.dk/  –  f.lekbo@mail.dk

SMT modeltog: www.smtmodeltog.dk  –  kontakt@smtmodeltog.dk

BJ Hobby: www.saxoe.dk  –  saxoe@snicki.dk

McK: http://mck-h0.dk/  –  info@mck-h0.dk

 

Samarbejds partner:

Lokomotivet: www.lokomotivet.dk  –  lokomotivet@lokomotivet.dk

Spor og Baner: www.sporogbaner.dk  –  frisporet@frisporet.dk

 

Kommercielle kontakter:

Allt om Hobby: http://www.alltomhobby.se/ – info@hobbypress.se

Asmark Models: www.asmarkmodels.dk  –  asmarkmodels@gmail.com

Bane bøger: www.baneboger.dk  –  baneboger@baneboger.dk

Banen: www.banen.dk  –  redaktion@banen.dk

Custom Colors: www.airbrushshoppen.dk  –  info@customcolors.dk

DANSCALE: www.danscale.com – info@danscale.com 

Dansk Jernbane-Klub/Jernbanebøger: http://www.jernbaneklub.dk/jernbog/ – 

jernbog@jernbaneklub.dk

DEKAS: www.dekas.dk  –  kbj@dekas.dk

DF Modeltog: www.dfmodeltog.dk  –  info@dfmodeltog.dk

Din og min hobby: http://trains-r-us.dk/  –  din-min@email.dk

Epokemodeller: www.epokemodeller.dk  –  info@epokemodeller.dk

Felderbanen: www.felderbanen.dk  –  info@felderbanen.dk

Freja H0 Modeltog: www.freja-modeltog.dk  –  pb@freja-modeltog.dk

Games On Track: www.gamesontrack.com  –  nb@gamesontrack.com

Godstoget Hobby: http://godstoget-hobby.dk/  –  godstogethobby@gmail.com

Heljan: www.heljan.dk  –  heljan@heljan.dk

Hobby Trade: www.f2010.dk  –  karsten@f2010.dk

JK Model: www.jkmodel.dk  –  kim@jkmodel.dk

KM Text: www.km-text.dk  –  kk@km-text.dk

Laserhobby: http://laserhobby.dk/ – info@laserhobby.dk

Lokdoc: http://lokdoc.dk/  –  lokdoc@gmail.com

LoKodan: http://lokodan.dk/  –  lokodan@lokodan.dk

MM-Modeller: http://mm-modeller.dk/  –  info@mm-modeller.dk

Modelhøkeren: www.modelhoekeren.dk  –  niels@modelhoekeren.dk

Modelljärnvägsmagasinet: http://www.mj-magasinet.se/ – red@mj-magasinet.se

Model-trainbox: http://www.model-trainbox.dk/ – model-trainbox@gmail.com 

Nice Led: www.niceled.dk  –  mail@niceled.dk

Nordic Scalemodels: www.nordic-scalemodels.com – salg@nordic-scalemodels.dk

Perfecttrains: https://www.perfecttrains.com/ – info@perfecttrains.com

PÅ SPORET: https://sites.google.com/site/paasporetcom/  –  info@paa-sporet.com

Odense Hobby- og Modeljernbanecenter: http://www.odensehobby.dk/catalog/ – info@modeljernbane.dk

RC Kongen: http://www.rckwebshop.dk/shop/frontpage.html  –  rckongen@rckongen.dk

Risløv Hobby: www.risloev-hobby.dk  –  info@risloev-hobby.dk

Skilteskoven: www.skilteskoven.dk  –  salg@skilteskoven.dk

Skinne bøger: www.j-bog.dk  –  parvaz32000@yahoo.com

Stenvalls (jernbanebøger): https://www.stenvalls.com/ – info@stenvalls.com

Tikøb: www.tikoebstoeberi.dk  –  kim_moeller@mail.tele.dk

Tims floorball og modeltog: www.timsfloorballogmodeltog.dk  –  kontakt@timsfloorballogmodeltog.dk

Tog og Tekno: www.togogtekno.dk  –  info@togogtekno.dk

Tog&Tekno vest ApS: http://togogtekno-vest.dk/ – 

Togdillen: www.togdillen.dk  –  mail@togdillen.dk

TogTeknik: www.TogTeknik.dk   –  togteknik@pc.dk

Vejlesen´s Hobby: http://hejle.blogspot.dk/

Witzel Hobby: www.witzelhobby.dk  – info@witzelhobby.dk

 

Top